امروز
1399 اسفند 8
52 9

اخبار

جدیدترین اخبار روز را می توانید در این صفحه بخوانید

قانون جدید چک وشرح تغییرات آن در سال99

براساس تغییرات قانون چک در سال ۱۳۹۹، تغییراتی در زمینه ممنوعیت صدور و انتقال چک در وجه حامل در سال جاری عملی خواهد شد و بر همین اساس صدور و انتقال چک در وجه حامل از ۲۱ آذر سال جاری ممنوع می‌شود.

1 09 99
0 0 ادامه
بررسی تکنیکال فلز آلومینیوم

روند کلی قیمت هر تن فلز آلومینیوم، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت این فلز اساسی با حدود ۵ درصد افزایش از ۱,۸۳۷ دلار به ۱,۹۳۳ دلار رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته برخورد همزمان قیمت به خط روند صعودی و سطح حمایتی ۱,۷۹۵ دلار بود، که قیمت به این محدوده واکنش نشان داد و به حرکت صعودی خود ادامه داد.

28 08 99
0 0 ادامه
رشد ۶ درصدی تولید فولاد کشور در ۷ ماه نخست سال جاری

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در دوره هفت ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد. طبق آمار منتشرشده، مجموع تولید فولاد کشور با رشد ۶ درصدی نسبت به دوره هفت ماهه نخست سال گذشته به ۱۶ میلیون و ۹۸۱ هزار تن رسیده است. یک نکته کلیدی در آمار منتشر شده، کاهش نرخ رشد تولید فولاد کشور در دوره هفت‌ماهه نخست امسال نسبت به نرخ رشد تولید فولاد در دوره‌های شش‌ماهه، پنج‌ماهه و چهارماهه سال جاری است. نرخ رشد تولید فولاد در شش‌ماهه نخست امسال، ۱۰ درصد بوده است.

25 08 99
0 0 ادامه
دستور العمل تنظیم بازار ورق گرم فولادی

براساس دستورالعمل تنظیم بازار ورق گرم فولادی که شوراى رقابت منتشر کرده است، تمام تولیدکنندگان ورق فولاد ملزم به عرضه محصولات خود در بورس کالا شدند. به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،دستورالعمل تنظیم بازار ورق گرم فولادی از سوی شوراى رقابت درحالی منتشر شده که تمامی تولیدکنندگان ورق ملزم به عرضه در بورس کالا شدند، سقف قیمت در بورس کالا آزاد است و واحد‌های تولیدی مکلفند یک هفته قبل از شروع فصل برنامه عرضه هفتگی محصولات را ارائه دهند. در ابلاغیه تصمیم جلسه ٤٣١ شورای رقابت آمده از آنجایی که تمام آمار و اطلاعات موجود نشان می‌دهد که بازار ورق‌های گرم فولادی با ضخامت پایین از درجه تمرکز بالایی برخوردار است ، شورای رقابت به موجب بند ۵ ماده ۵۸ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، این بازار را مصداق بازار کالا‌های انحصاری تشخیص داد و برای تنظیم بازار دستورالعمل زیر را در جلاسه ۴۳۱ مورخ ۱۳۹۹.۰۶.۰۱ با اکثریت آرا به تصویب رساند.

12 08 99
0 0 ادامه
واسطه‌ها به التهاب قیمت‌ها در بازار فولاد دامن می‌زنند

رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه مبنای قیمت محصولات فولادی عرضه و تقاضاست، گفت: امروز واسطه‌ها به تشدید قیمت‌ها دامن می‌زنند و دستگاه‌های نظارتی می‌توانند در این ارتباط وارد عمل شده و مانع از نرخ‌های غیرواقعی و بازار سیاه شوند.

5 08 99
0 0 ادامه
پالس منفی به آتیه صنعت فولاد

بخشنامه تایید نشده وزارت صمت درباره قیمت‌گذاری فولاد که از دو روز پیش در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، به اعتقاد تحلیلگران، پالس منفی در جهت دستیابی به تولید ۵۵‌میلیون تن فولاد تا ۱۴۰۴ مخابره می‌کند.

1 08 99
0 0 ادامه
عرضه تمام محصولات زنجیره فولاد در بورس

تمام محصولات زنجیره فولاد باید در بورس عرضه و قیمت‌ها به نوعی تنظیم شود که نسبتی از قیمت‌های جهانی باشد و حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت‌های جهانی در داخل کشور به فروش برسد.

30 07 99
0 0 ادامه
افزایش نرخ کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی، مصرف کننده نهایی را متضرر می‌کند

معاون خرید فولاد مبارکه گفت: تغییر مدل موجود قیمت‌گذاری و روی آوردن به مدل‌هایی که سبب سودآوری بیشتر واحدهای معدنی و بالطبع فشار بیشتر هزینه‌ای بر واحدهای فولادی می‌شود، نتیجه آن تنها افزایش قیمت محصولات نهایی فولادی در بازار است و این افزایش صرفاً از جیب مصرف‌کنندگان نهایی یعنی مردم پرداخت خواهد شد.

29 07 99
0 0 ادامه
نفع کاهش قیمت شمش فولاد به مردم نرسید

در جریان معاملات دو روز اخیر بورس کالا که شمش و میلگرد معامله شده است، نکات جالبی به چشم می‌خورد که حاکی از مقاومت میلگرد به کاهش قیمت حداقل به اندازه شمش است. بنابراین در صورت تداوم این روند، مصرف کنندگان نهایی هیچ نفعی از کاهش قیمت شمش فولاد نمی برند و این ارزانی قبل از رسیدن به مردم گم می‌شود!

20 07 99
0 0 ادامه
رانت ۲۴هزار میلیاردی تولید فولاد در جیب دلالان

یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت صمت در این روزها تعیین تکلیف رانت ناشی از قیمت‌گذاری فولاد است که دلالان با استفاده از اختلاف قیمت محصولات در بورس کالا و بازار آزاد سودهای هنگفتی را کسب می‌کنند، به گفته کارشناسان اما نیاز است تا برای رفع این معضل راهکار کاراتری نسبت به دست‌کاری‌های قیمتی اتخاذ شود.

19 07 99
0 0 ادامه
آشوب بازار فولاد با موتور تولیدکننده‌های قلابی

سیاست سرکوب قیمت‌ها و صدور مجوز‌های غیرواقعی از وزارت صنعت در بازار فولاد منجر به توزیع رانت گسترده بین دلالان شده است. بخش زیادی از این دلالان، تولیدکننده‌های قلابی هستند که با دریافت مجوز‌های غیرواقعی برای احداث کارخانه یا کارگاه تولیدی، از طریق ثبت سفارش در سایت بهین‌یاب مواداولیه را در بورس کالا ارزان‌تر می‌خرند و در بازار سیاه دست‌کم 70درصد گران‌تر می‌فروشند؛ بدون اینکه محصولی تولید کنند.

16 07 99
0 0 ادامه
بهره گیری از سازوکار بورس کالا برای تعادل بخشی به بازار فولاد

جعفر قادری در واکنش به برخی صحبت های مطرح شده درباره رشد قیمت محصولات فولادی به عنوان مواد اولیه تولید مسکن گفت: در برخی اظهار نظرها مشاهده می‌شود که بورس کالا به عنوان عامل رشد قیمت فولاد مطرح شده که این دست اظهارنظرها غیرکارشناسی است چراکه براساس نظام بازار، عرضه کم یا تقاضای بالای یک محصول عامل رشد قیمت هاست که بورس کالا ارتباطی با این دو مولفه ندارد بلکه این بورس، بستر معاملات را فراهم می کند.

15 07 99
0 0 ادامه
کم‌عیارها، خوراک آینده صنعت فولاد

طبق آمارها، میزان سرمایه‌گذاری در بخش معدن به ویژه معادن کوچک‌مقیاس سنگ‌آهن به شدت افت کرده و نه تنها سرمایه‌گذاری‌های جدیدی در این حوزه انجام نمی‌شود بلکه هر روز شاهد تعطیلی معادن کوچک‌مقیاس سنگ‌آهن نیز هستیم. این در حالی است که یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های صنایع فولادی به عنوان مصرف‌کننده سنگ‌آهن، کمبود مواد اولیه است.

14 07 99
0 0 ادامه
واگرایی سنگ آهن عیار بالا و پایین

اختلاف قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ و ۶۵ درصد در سپتامبر بیش از‌پیش افزایش یافت که منعکس کننده تصمیم فولادسازان چینی برای مخلوط کردن عیارهای با کیفیت و کم‌کیفیت سنگ‌آهن برای رسیدن به سنگ آهن عیار شاخص ۶۲ درصد به عنوان راهی به صرفه تر است.

12 07 99
0 0 ادامه
روند رو به رشد صادرات مواد و محصولات معدنی فلزی

رئیس گروه معدن و صنایع معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس آمار رسمی گمرک ایران طی ۵ ماهه سال جاری، حدود ۵ میلیون تن اقلام معدنی فلزی کشورمان به ارزش ۱۸۰۲ میلیون دلار صادر شد.

9 07 99
0 0 ادامه
چرا فضای تحلیلی بازار سرمایه تخریب شد؟

کارشناسان معتقدند محدودیت دامنه نوسان به غیر از دامن زدن به پدیده صف‌نشینی و از بین بردن کارایی بورس، فضای تحلیلی بازار سرمایه را هم تخریب کرده است.

2 07 99
0 0 ادامه
لزوم تغییر روش تعیین قیمت پایه در بورس کالا

ماه‌ها است که بازار ورق‌ فولادی به هم ریخته و به‌رغم اینکه تولیدکنندگان، تمام تلاش خود را برای تامین بازار و تنظیم آن به کار گرفته‌اند، اما آنچه که برآیند و خروجی کار است، برای هیچ یک از طرفین اعم از تولیدکننده، مصرف‌کننده، سیاست‌گذار و متولی تولید خوشایند نیست.

1 07 99
0 0 ادامه
مشکل تامین ورق لوله و پروفیل رفع می شود

کیومرث فتح اله کرمانشاهی، اعتقاد دارد که ظرفیت تولید شرکت های تولید کننده لوله و پروفیل فولادی، بیش از ۱.۸ میلیون تُن ظرفیت ادعا شده از سوی فولادی ها و حداقل ۵ میلیون تن است.

31 06 99
0 0 ادامه
تحقق تولید ۳۳ میلیونی فولاد

متولیان صنعت فولاد در حالی از هدف‌گذاری تولید ۳۳ میلیون تنی فولاد تا پایان سال جاری خبر داده اند که به اعتقاد برخی کارشناسان محدودیت های صادراتی و همچنین کاهش مصرف سرانه فولاد در بازار داخل دستیابی به این میزان تولید فولاد فاقد توجیه است .

25 06 99
0 0 ادامه
علل و عوامل کاهش ۳۲ درصدی صادرات فولاد ایران

احرامیان، فعال صنعت فولاد و نایب رئیس انجمن فولاد، معتقد است که بخشی از تقاضای ایجاد شده برای خرید محصولات فولادی، کاذب است و برخی از خریداران برای حفظ ارزش پول، خریدار این محصولات شده اند.

22 06 99
0 0 ادامه
سهمیه مواد اولیه فولادی‌ها تجدید نظر و شفاف خواهد شد

سرپرست وزارت صمت درباره مشکل تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع فولادی به ویژه کنسانتره که امروزه تولیدکنندگان فولاد برای تهیه آن به مشکل برخورده‌اند، گفت: سوداگران به بازار مواد اولیه آمده‌اند؛ در این زمینه قرار است اقداماتی انجام شود که یکی از آنها تجدید نظر در سهمیه‌بندی مواد اولیه و شفاف‌سازی آن برای فولادی‌هاست.

18 06 99
0 0 ادامه
کمبود عرضه شمش فولاد عمدی است

در خصوص عرضه، نسبت محصولات مختلف متفاوت است؛ مثلا در بعضی کالا‌ها که اضافه تولید داریم، کمبودشان در بورس کالا عمدی است؛ چون با مهندسی عرضه، کمبود ایجاد می‌کنند و اینجا باید دستگاه‌های نظارتی آن را مدیریت کنند و فشار نظارتی آورند.

17 06 99
0 0 ادامه
تعادل قیمت‌ها با ورود مواد اولیه به بورس

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی درباره مشکلات تهیه مواد اولیه برای صنایع، گفت: وارد شدن مواد اولیه در بورس، طبیعتا قیمت مواد را متعادل‌تر می‌کند و در حال حاضر، قیمت بورسی و قیمت حاشیه بازار مواد اولیه، متفاوت هستند.

16 06 99
0 0 ادامه
فولاد در مسیر ناشناخته

یک کارشناس صنعت فولاد در یادداشتی ضمن تشریح وضعیت بازار فولاد کشور و بررسی مشکلات و موانع پیش‌روی آن تاکید کرده است که افزایش نرخ دلار و به دنبال آن نرخ تورم سبب افزایش شدید قیمت محصولات فولادی شده است. با این حال با انتشار خبرهای مثبت در فضای سیاسی کشور می‌توان پیش‌بینی کرد که بازار فولاد با کاهش قیمت بسیار زیادی روبه رو شود.

13 06 99
0 0 ادامه
توزیع نامناسب باعث تلاطم بازار فولاد

سید محسن دهنوی، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه و در جلسه مشترک با مدیرعامل فولاد مبارکه و خانم صالحی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در خصوص نوسان قیمت میلگرد و سیمان در بازار تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد این مشکل از جانب تولید نیست و مسئله توزیع است.

12 06 99
0 0 ادامه
زنجیره نامتوازن فولاد

موضوع ضرایب قیمتی آهن اسفنجی، کنسانتره و گندله سنگ‌آهن در چند ماه گذشته سر و صدای زیادی داشته است. معادن سنگ‌آهن، قیمت‌های تعیین شده را ناعادلانه می‌دانند و در مقابل فولادسازان مدعی‌اند که جز با ثبات نسبت‌های فعلی، قادر به ادامه فعالیت نیستند.

10 06 99
0 1 ادامه
تولید مازاد فولاد در بازار متلاطم

بررسی ها نشان می دهد مشکلات صنعت فولاد ریشه در ضعف سیاست گذاری های این حوزه از جمله سهمیه های ناعادلانه، عملکرد غیرشفاف برخی تولیدکنندگان و اصرار بر قیمت گذاری تثبیتی دارد.

5 06 99
0 0 ادامه
احتکار در صنعت فولاد زیر تیغ سامانه جامع انبار‌ها

الزام مستقیم شرکت‌های تولیدکننده فولاد به ثبت اطلاعات در سامانه جامع انبار‌ها و پایش آن‌ها اقدام موثری در جهت جلوگیری از احتکار و دلالی ورق‌های فولادی خواهد بود. احتکار، قاچاق و اختلال در شبکه توزیع برخی بازار‌ها مثل محصولات فولادی یا پتروشیمی علاوه بر این که باعث کمیابی و گرانی کالا‌ها می‌شود با اخلال در تامین مواد اولیه به بخش زیادی از صنایع پایین دستی آن‌ها آسیب‌های جدی وارد می‌کند. این‌ها در شرایطی است که آمار‌ها نشان می‌دهد تولید ورق‌های فولادی یا بسیاری از محصولات پتروشیمی در کشور بیش از نیاز صنایع داخلی است و بخش زیادی نیز سالانه به سایر کشور‌ها صادر می‌شود، اما با این وجود در سال‌های متوالی همچنان شاهد انتقاد مصرف کنندگان داخلی چنین محصولاتی بوده و هستیم.

5 06 99
0 0 ادامه
تاثیر کرونا بر فولاد در بازار جهان

در روزهای اخیر اخباری در مورد افزایش قیمت سنگ اهن در دنیا و شروع روند افزایشی قیمت فولاد به گوش می رسد که به زعم بسیاری از فعالان این صنعت، نشانه های احیای این صنعت است. استیل گورو نوشت: «چین تنها کشوری است که توانست از بحران کرونا خارج شود و در فصل دوم سال جاری رشد اقتصادی را تجربه کند. صنعت فولاد هم در این کشور رشد کرد ولی مهمترین مساله در بازار چین که روی بازار فولاد دنیا اثر گذاشت، اجرایی شدن طرح های زیر ساختی در این کشور است که نیاز به حجم زیادی فولاد دارد. انتشار خبر شروع اجرای این پروژه های فولادی بستر را برای افزایش قیمت سنگ آهن و فولاد در بازار فراهم کرد.»

4 06 99
0 0 ادامه
عرضه بلوکی سهامت عدالت و خروج از ریل بازار

پس از کش و قوس فراوان، سرانجام رئیس سازمان بورس دیروز اعلام کرد سهام عدالت دیگر در بازار معامله نمی‌شود و نهادهای مالی به‌صورت بلوکی این سهام را به فروش می‌رسانند. عرضه سهام عدالت از ابتدا با حواشی بسیاری همراه بود تا جایی‌که پای وزارتخانه‌نشینان را به این پرونده باز کرد.

2 06 99
0 0 ادامه
تولید ورق کرایوژنیک توسط فولاد اکسین

محمد هیزم‌بر مدیر متالوژی و تولید فولاد اکسین گفت: ورق cryogenic ارزش افزوده بسیار بالایی دارد که قبلا در کشورهای اروپایی و کره‌ای تولید شد و برای اولین بار است که در خاورمیانه مهندسان فولاد اکسین تولید آن را به دست گرفته‌اند، در همین خصوص موافقت‌نامه همکاری جهت بومی‌سازی فناوری و دستیابی به دانش فنی بین فولاد اکسین، فولاد مبارکه، فولاد اسفراین، ایمیدرو، و جهاد دانشگاهی منعقد شده تا هرچه زودتر این محصول را وارد چرخه صنعت نفت و گاز کشور کنند.

29 05 99
0 0 ادامه
نگران رفتارهای هیجانی مردم در بورس هستیم

سعید اسلامی بیدگلی درباره وضعیت این روزهای بازار سرمایه اظهار داشت: طی یک سال گذشته، بازار سرمایه به طور کلی دارای اهمیت زیادی هم در بُعد اقتصاد کلان و هم در بُعد اقتصاد خانوار شده است؛ در این یک ساله، تعداد زیادی از افراد به عنوان سرمایه گذار و سهامدار وارد بورس شده و منابع مالی خود را وارد بازار سرمایه کرده اند. وی ادامه داد: عمده سرمایه گذاران به ویژه آنهایی که زودتر وارد بازار شده اند به سودهای خوبی هم دست یافته اند همین موضوع سبب شد تا سرمایه گذاران جدیدتر نیز به شوق اینکه ارزش پول خود را از دست ندهند، وارد بازار سرمایه شوند.

27 05 99
0 0 ادامه
قدم های پولادین هند در جای پای چین

قاره آسیا را می توان قطب صنعت فولاد دنیا دانست و دو کشور هند و چین در این قطب بزرگ فولادی دنیا جایگاه ویژه ای دارند. چین بالغ بر ۵۰ درصد فولاد دنیا را تولید می کند و هر روز میزان تولیدش بیشتر می شود و هند هم برای رسیدن به این رقیب دیرینه کمر همت بسته است.سایت استیل اینسایدر در گزاش خود در مورد رقابت دیرینه دو کشور هند و چین در بازار فولاد نوشت:«هند یکی از کشورهای مهم و اثر گذار در صنعت فولاد دنیا است و در تلاش است تا سهم خود را در بازار جهانی افزایش دهد. شرکتهای بزرگ فولادی دنیا مانند تاتا استیل، میتال و جی اس دبلیو به هند تعلق دارند و سرمایه گذاریهای این کشور برای توسعه صنعت فولادسازی هر روز بیشتر می شود.حتی همه گیری کرونا و بحرانی که دنیا را به تعطیلی کشانده است هم از نظر هندی ها فرصتی برای توسعه صنعت فولاد است.»

26 05 99
0 0 ادامه
گران فروشی تولیدکننده شمش فولادی

روح الله عباسپور در قزوین با اشاره به گرانی و تورم زیادی در بازار فولاد و محصولات وابسته به آن اظهار داشت: آنچه که امروز صنایع فولادمحور ما را دچار مشکل کرده، این است که تولیدکنندگان شمش فولاد حداقل سهمیه را برای صنایع داخلی در نظر می گیرد و این تولیدکنندگان را برای تامین اقلامی مانند شمش فولاد، میلگرد، تیرآهن و ورقه های فولادی در عسر و حرج قرار می دهند. وی افزود: در حالی که کارخانجات تولید شمش و محصولات اولیه فولادی باید فقط 50 درصد از تولیدات خود را به صادر کنند و 50 درصد مابقی را به بازار مصرف داخلی و صنایع وابسته عرضه کنند.

22 05 99
0 0 ادامه
تعطیلی ۲۰۰ معدن به دلیل اتخاذ سیاست قیمت گذاری دستوری

نایب رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران و فعال حوزه معدن با تاکید بر لزوم اصلاح سیاست‌های دولت در زنجیره آهن و فولاد گفت: تعیین دستوری نرخ سنگ‌آهن، کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی براساس ضریبی از قیمت شمش فولاد خوزستان یکی از سیاست‌هایی است که اتخاذ این سیاست ها بیش از ۲۰۰ معدن سنگ‌آهن را به تعطیلی کشانده است.

21 05 99
0 0 ادامه
فولادی‌ها از دام کرونا در امان ماندند

هرچند با آغاز سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از صنایع کشور به صورت موقت و یا حتی دائمی تعطیل شد حتی با وجود چنین شرایطی، برخی صنایع همچون فولاد در برابر این ویروس کمر خم نکردند. براساس آمارها، تولیدات فولاد در ایران بر خلاف روند جهانی در حال رشد است.

16 05 99
0 0 ادامه
ضرورت بازنگری نسبت به میزان حقوق دولتی معادن

رییس کمیته معدن انجمن سنگ ایران معتقد است: امروز با توجه به مشکلاتی که پیش روی بهره‌برداران معادن وجود دارد و بروز بحران کرونا که فشارهای اقتصادی را دامن می‌زند، حقوق دولتی معادن نیازمند تعدیل است.

15 05 99
0 0 ادامه
لزوم نظارت دقیق بر میزان عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

همه شرکت‌های فولادی و نوردی باید به الزامات قانونی پایبند باشند و توجه به سازوکار بورس کالا به جهت آنکه شفافیت قیمت در این فضا وجود دارد، امری الزامی است؛ در این میان سیستم‌های نظارتی باید بر روی عرضه‌های واحدها در بورس نظارت دقیق داشته باشند.

14 05 99
0 0 ادامه
فرصت طلبی هند از پاندمی کرونا در صنعت فولاد

همه گیری کرونا آسیب زیادی به صنایع مختلف وارد کرده است و صنعت فولادسازی هم از این قاعده مستثنی نیست ولی فولادسازان هندی بر این باورند که کرونا فرصتی برای فولادسازان بزرگ برای توسعه زیر ساختها و افزایش سهم در بازار مصرف است.

13 05 99
0 0 ادامه
اجرای طرح تحول دیجیتال، ضامن آیندۀ فولاد مبارکه در عرصۀ تجارت جهانی‌

آئین رونمایی از طرح تحول دیجیتال فولاد مبارکه، روز شنبه چهارم مردادماه، در سالن اجتماعات مرکز تحقیقات این شرکت با حضور دکتر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، دکتر انصاری عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات، مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیرۀ شرکت ایریسا و جمعی از معاونان و مدیران فولاد مبارکه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

11 05 99
0 0 ادامه
دست خالی طرفداران خروج فولاد از بورس

در شرایطی که بسیاری از واحدهای تولیدی مایل به داد و ستد فولاد در بورس کالا هستند، خروج فولاد از بورس کالا و حتی اگر الزام به قیمت‌گذاری دستوری مطرح شود به مصوبه شورای عالی بورس نیاز دارد که تاکنون جلسه‌ای در این خصوص برگزار نشده است، بلکه غالب اعضای این شورا از جمله شخص وزیر اقتصاد با آن مخالف هستند. عضو شورای عالی بورس ضمن حمایت از عرضه محصولات فولادی در بورس کالا عنوان کرد: شخص وزیر اقتصاد کاملا با اجرای مکانیزم بازار در رینگ‌های معاملاتی بورس کالا موافق هستند.

9 05 99
0 0 ادامه
افزایش واردات فولاد از چین

چین به‌رغم ثبت رکورد تولید روزانه فولاد خام در طول ماه ژوئن، پس از ۱۱ سال در ژوئن برای اولین بار وارد‌کننده خالص فولاد شد. این امر نشان‌دهنده بهبود اقتصادی قدرتمند چین است که منجر به افزایش قیمت فولاد داخلی نیز شده است، در حالی که سایر بازارها کماکان درگیر تقویت خود در برابر تبعات شیوع همه‌گیری کرونا هستند.

9 05 99
0 0 ادامه
راه حل بحران فولاد

مدیرعامل فولاد خوزستان درباره ریشه‌های بحران بازار فولاد توضیح می‌دهد: بهای شمش فولاد عرضه شده در داخل به مراتب از بهای جهانی این کالا کمتر است، متقاضیان زیادی در این بازار حضور دارند در نتیجه هرچه عرضه زیاد شود بازهم تقاضای خرید افزایش می‌یابد. رسیدن به تعادل در این شرایط شدنی نیست. ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت نباید تصور کنند که کمبود بازار را با فشار بر چند شرکت می‌توان رفع کرد.

6 05 99
0 0 ادامه
اخبار برگزیده
اخبار پر بازدید